קונסטלציה קולקטיבית

קונסטלציה קולקטיבית מתעסקת בנושאים שהם מעבר לאישי וארגוני – המרחב של הכלל. 

היא נקראית קולקטיבית מאחר ולנושאים שאיתם עובדים יש נגיעה לכלל הרחב. אילו נושאים המעסיקים אותנו שנוגעים ברמת החברתית, התרבותית והאנושית. היא באינטראקציה עם סביבה שגבולותיה לא ידועים.

למה לעשות קונסטלציות קוקלטיביות ומה הם מעגלי ההשפעה שלהם?

כל מי שחווה, השתתף ונמצא מספיק זמן במרחב הקונסטלטיבי יכול לחוש את הפוטנציאל הגלום בעבודה בגישה הזאת. אין אנו יודעים באמת את גבולות ההדהוד והאדוות החוצה של קונסטלציה כזאת או אחרת, כמו שאיננו באמת יודעים את גבולות ההדהוד פנימה אל המערכת האישית. 
כל מי שחווה קונסטלציה על נושא קולקטיבי חווה את ההפעות שלה עליו או עליה ונשאר עם השאלה האם יש מעבר לכך?

מה שברור הוא שלאחר שחווים קונסטלציה על נושא מסויים, אישי, ארגוני או קולקטיבי, הדרך בה הנושא נמצא אצלינו השתנתה. החשיבה על הנושא השתנתה, והדרך בה אנו רואים את ההתקימות שלו במציאות החיצונית משתנה. 

בכל פעם כאשר נאספה איתי קבוצה לקיום קונסטלציה שכזאת, סביב נושא שמביא המשתתפים אל התהליך, יכולנו לראות את ההשפעות העמוקות שהיו לתהיליכים על המשתתפים עצמם. כל מי שנכנס לכזה תהליך עם תפיסות חוויתיות מסויומות לגבי הנושא יצא עם תפיסות וחוויות חדשות לגמרי. משהו בפנים לא מרגיש אותו הדבר לגבי הנושא עליו עשינו את התהליך.

ומה לגבי ההשפעה מעבר למשתתפים, ההדהוד החוצה? 

בקונסטלציה כמו בקונסטלציה, הקשר בין התהליך וההשפעה על צד שלישי (שלא השתתף בקונסטלציה) אינם חד משמעיים וקשה לא פעם להיות בטוח בהקשר. עם זאת, אי אפשר שלא לראות את איך אדוות הקונסטלציה ממשיכות לעבוד באופן קסום כל שהוא ולהתפשט אל מעבר לאני.

במפגשים אילו נחווה קונסטלציות קולקטיביות על נושאים שונים. כל משתתףת ת/יוכל להעלות נושא שהוא משמעותי בשבילוה (לכן יש מקום לעד עשרה משתתפים). נילמד מה נחפש כמנחים בקונסטלציה שכזאת, למה אפשר לצפות בתהליכים אילו ומה נדרש כדי למצוא את הדרך דרך אל המציאות החדשה.

פרטים:
הקורס מיועד לבוגרי דרך הקונסטלציה, כלומר למי שסיים ארבע מודולות לפחות, או שעבר הכשרה בגישת הקונסטלציה שוות ערך ל140 שעות לימוד. המפגשים יהיו בני 3.5 שעות כל מפגש.

מיקום: סטודיו דיאן, המושב 69 כרכור

תאריכים:
נובמבר 29, 
דצמבר 20,
ינואר 10,
פברואר 21,
מרץ 13,
אפריל 3,
מאי 22,
יוני 26,
יולי 9,10,

מחיר: 3200.00 ש"ח. (ניתן לחלק ל10 תשלמים)
לתשלום: https://constellations.org.il/training-and-workshops/training-and-workshops/paymen