דרך הקונסטלציה – קורסים והשתלמויות, 2019 > יובל כרמי

לפני כ15 שנה, הגעתי למפגש שירה עם דן ואן קמפנהאוט מנחה קונסטלציה ושמניזם מהולנד. דן שר לנו שירים שנהג לחלום בלילה. השירה, שבעזרתה דן מזמין תמיכה של נשמות מדורות קודמים, נגעה לי עמוק בלב והחלטתי להגיע לקונסטלציות שדן העביר אז. התאהבתי בדרך היצירתית והמיוחדת, למדתי איך להתחבר ולחבר אנשים לשושלות שבהם, לגלות את המקור של בעיות סבוכות, להחזיר את סדר האהבה על כנו, להרחיב את תודעת ה"מי אני" שלי, לגלות שוב ושוב ענווה מול הלא ידוע, ועוד הרשימה ארוכה.

מאז עבר זמן רב- המשכתי ללמוד ממורים שונים בארץ ובעולם ותמיד התרשמתי היצירתיות הרבה והייחודיות של כל מורה. לפני כשנה החלטתי להצטרף לבית הספר של ישי ושם פגשתי צוות מורים מסור, יצירתי , מגוון ומשתף פעולה בצורה מקסימה בהפעלת בית הספר. במסגרת זו אני שמח להשתתף כמנחה בכנס הקונסטלציה השנתי.

השנה אעביר בכנס שתי סדנאות:

האחת "קונסטלציה על השם"– זלדה המשוררת כתבה "לכל איש יש שם שנתן לו אלוהים ונתנו לו אביו ואימו". זלדה היתה חברה קרובה ביותר של אימי ז"ל , ושגם הלחינה לחן לשיר נפלא זה. נבחן את המשפט דרך הקונסטלציה, נניח בדים ונבחר נציגים לשמנו, לאותיות השם ואם יש צורך גם לשמות הורינו.  נתכוון לגלות ולהתחבר למהויות שבנשמתנו שעדיין לא הכרנו.

השניה – מהאישי לקולקטיבי לאישי. סדנה זו מתחברת עם מחוייבתי בשנתיים האחרונות לפרוייקט ה pocket (https://pocketproject.org/) לריפוי טראומות קולקטיביות ובין דוריות בהנחייתו של תומס הובל. בסדנה נבחן בעזרת הקונסטלציה את הקשר בין נושאים אישיים שיש לכל אחד מאתנו לבין נושאים חברתיים/גלובליים קולקטיביים. מתוך הנחה שריפוי הפרט הוא ריפוי הקולקטיב וריפוי הקולקטיב הוא ריפוי  הפרט.

וקצת על עצמי: פסיכולוג קליני מזה יותר  20 שנה, מורה ליוגה מעל ל 30 שנה, בעבר הרחוק פיזיקאי. ב 20 השנה האחרונות אני ממשיך ללמוד וללמד להתפתח ולפתח שילובים של שיטות טיפול שונות בתחום הגוף, הנפש, הרוח והנשמה. כיום, הקונסטלציה מהווה את הכלי המרכזי אותו אני מלמד, ובתוך המעשה הטיפולי הוא משתלב בצורה הרמונית וזורמת עם כל שאר השיטות אותן למדתי ופיתחתי.