דרך הקונסטלציה – קורסים והשתלמויות, 2019 > מירב שרייבר

בכנס הקונסטלציה השני בישראל בחרתי השנה בשני נושאים שקרובים לליבי ולתהליכים שאני עצמי עוברת ומעבירה- סדנה אחת על אמא אבא ואהבה:

עצמו את עיניכם ודמיינו לפניכם במרחק מה, את אביכם ואת אמכם. איפה אמא עומדת? איפה אבא עומד? דמיינו שאתם עומדים מולם ומתבוננים כעת אל עצמכם. איזה הורה ממלא את גופכם ואיזה מרוקן אותו? מי מהם חסר כדי שנרגיש שלמים ומלאים בגוף הנפש? מה רוצה להאמר לאמא? מה אתם רוצים לומר לאבא?

"לכל בעיה יש אמא ואבא", זו תמצית שפוגשים בכל קונסטלציה והיא משמעותית כל כך בתהליך הריפוי של הכלי הזה. כל מי שחווה קונסטלציה יודע עד כמה חשוב לנו לעמוד מול אמא והשושלת שלה ולעמוד מול אבא והשושלת שלו ולהרגיש מה קורה לנו בגוף. העמדה עם הבדים גם נותנת לנו רמזים גסים האם הבעיה שלשמה הגענו לטיפול מגיעה מהשושלת של אמא או אבא ומאפשרת לנו להמשיך את התנועה אחורה בדורות כדי להגיע למקור, לחבר את מה שנותק ולשוב חזרה אל ההווה.

בסדנה בכנס נפגוש את אמא ואבא, אלו שחיים, או אלו שמתים, ואלו שחיים בתוכנו. נחקור את החלקים שאנו אוהבים ומקבלים ואלו שאנו דוחים ומכחישים. נבדוק אילו איכויות אמא ואבא שתלו בנשמתנו ונשאיר איתם את מה שכבר אינו נחוץ לנו עוד.

הסדנה השניה תהיה על קונסטלציה לילדים ולילד הפנימי.

"אני במקומכם" אומרים ילדים בנשמתם ומאמינים שיוכלו לעזור להורים לקחת על עצמם את הכאב או הצער. כאילו שיש בם את הכוח לשחרר את ההורים מסבלם. כדי להתבגר, על הילדים במערכת לחוות שאין בכוחם לעשות זאת.

הילדים שלנו הם אלו שנושאים עבור השושלת את הנאמנות לארועים, לאנשים, למערכות יחסים שלא הושלמו וקיבלו הכרה במערכת המשפחתית. הילדים נושאים בגופם את זכרון ההפלות הקודמות שברחם, את האהבה לחצאי אחים, להורה הגרוש שעזב את הבית, למתים שנשכחו.

אם אתם מטפלים בילדים או שיש לכם ילדים משלכם, הקונסטלציה המשפחתית מאפשרת לכם לחקור קשיים של ילדים במבט מערכתי. משאבים רבים מגיעים מהמערכת כמו גם שחרור עמוק כשהמקור לבעיה המשפחתית לוקח את אחריות המשא מגבם של הילדים.

בסדנה בכנס נבחן אפשרויות לעבודה עם ילדים בעזרת חפצים, בובות ואמנות פלסטית. סדנה שבה נשב על הרצפה ונביט על המערכת מגובה מבטם של הילדים.

מירב שרייבר: מטפלת בתנועה מ – 2001 מורה ומטפלת בבית הספר לקונסטלציה משפחתית ישראל. תלמידה בבית הספר Ridhwan, להתפתחות פסיכו – רוחנית. בעלת קליניקה פרטים ברמת השרון.