דרך הקונסטלציה – קורסים והשתלמויות, 2019 > נגה מיבר

 

נגה מיבר M.A. מטפלת ומורה מסמיכה להתמקדות, מנחה למיניות מודעת, מלווה יחידים וזוגות בנתיבי החיים, תנחה בכנס סדנה וקונסטלציה פתוחה. הנה מה שהיא כתבה על זה:

סדנת "הפצע המיני שלי"

כולנו זקוקים לאינטימיות. אנחנו עסוקים בזה, כמהים לזה, מחפשים להתקרב, ומשתוקקים להיות במגע, אבל כשאנחנו נפגשים הרבה פעמים מה שננגע בנו זה דווקא הפצעים שלנו. הפצע שלנו נמצא שם בגלל נסיבות החיים שלנו: יחסים עם ההורים, אירועי חיים טראומטיים, יחסים קודמים עם בני המין השני, אבל זהו רק הרובד העליון של הסיפור. מתחת לרובד הזה יושב הרבה פעמים אירוע היסטורי יותר, משפחתי או תרבותי, שבו מושרשת התגובה האוטומטית שלנו. עצם השייכות שלנו לג'נדר מסוים שיש לו זכרונות קולקטיביים, יכולה להשפיע עלינו לאמץ אמונות, פחדים והתנהגויות מסוימות. ההבנה שאנחנו שבויים בתוך זהויות שקשורות להיותינו נשים או גברים, ושיש מאבק בין המינים מאפשרת לנו להתחיל לברר לעומק את הסיבות למה שאנחנו חווים ומרגישים. 
כשנוגעים במקום שבו נוצר הפצע, בשורש שלו, אפשר לראות מה קרה, להבין ולהכיר בחלקים שלא קיבלו מקום, ורק אז הרבה פעמים, אפשר למצוא מקום חדש לעמוד מולו. עד שלא נעשה את זה, נמשיך להסתובב בעולם ולהפגיש את הפצעים שלנו במקום באמת להיפגש. 
בסדנה נחקור כולנו, מה עומד בינינו לבין האהבה, וכל אחת ואחד מאיתנו יוכל לבוא במגע עם הפצע האישי שלה/ו במטרה ליצור ריפוי ביחסים בין המינים ברמה אישית וברמה הקולקטיבית.

קונסטלציה פתוחה בנושא טראומה:

הדגמת תהליך קונסטלציה מלא עם אחד מהמשתתפים שירצה להביא נושא טראומטי שאיתו הוא מתמודד. המשתתפים האחרים יוזמנו להשתתף בתהליך כנציגים בהתאם למה שתבקש הקונסטלציה. מידי פעם נעשה עצירות של התבוננות בתהליך ונלמד איך עובד שדה קונסטלטיבי, מהי הסיבה האפשרית לתנועה שנוצרה, ואיך נוצר ריפוי בתהליך שהוא גם אישי, גם קבוצתי וגם קולקטיבי- טראנספרסונאלי.